• Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://facebook.com/fklavyeninsirri
  • https://twitter.com/ikiteknik
Bu etkinlikte herhangi bir ticari faaliyet söz konusu değildir.
Tamamen gönüllülük esaslı bir etkinliktir.

Bu etkinliğin amacı tenkik taktik anlamında bilgi paylaşımlarda bulunarak karşılık beklemeden,
ücretsiz de bir şeylerin yapılabileceğini göstermektir. 

Sizler de klavye ve bilgisayarınızla gelip daha iyi yazmak için kendiniz için bir şeyler yapabilirsiniz.

Belki siz de zabıt katibi olacak ve hayatınızda yeni bir pencere açacaksınız.
Etkinlik Mekanı: 
Ankara Mekan Kıraatevi Kafe: 
 
(Kızılay AVM'nin yan tarafındaki bina Sıhhiye yönüne doğru giderken)

(Kızılay AVM'den Sıhhiye yönüne doğru giderken sol tarafta Garanti Bankasından hemen önce Defacto ve Gratis var Gratis'in üstü 1. Kat Mekan Kıraatevi yazıyor)
           Ankara'da Mayıs ayının son haftası ve Haziran ayı boyunca
ÜCRETSİZ ON PARMAK KLAVYE EĞİTİMİ
ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

4. Etkinlik Tarihi 
(Birebir Teknik Gösterimi)
29 Mayıs Salı Saat 12:00-14:00


(ETKİNLİĞİMİZDEN KARELER)

3 dakikada daha çok yazmak isteyenler, bunu başarabiliriz.
Ankara'da Ücretsiz Klavye Etkinlikleri Düzenliyoruz. 
Daha hızlı yazmak için teknik ve taktik desteği alabilirsiniz. 
Biz bunu ücretsiz de başarabiliriz.
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır...


(ETKİNLİĞİMİZDEN KARELER)
Mayıs sonu ve Haziran ayı boyunca düzenlenecek etkinliğe klavyenizi ve laptopunuzu yanınızda getirerek siz de katılabilirsiniz.
Laptopunuz yoksa bile mutlaka klavyeniz ile gelin. 

Katılım tamamen ücretsizdir. 

Etkinliğimiz Ankara Mekan Kıraatevi Kafe'de olacaktır. 
Etkinlik Saatleri için aşağıdaki formu (SAYFANIN EN ALTINDA) doldurabilir ya da whatssapp (0553 357 61 83) iletişim numaramıza yazabilirsiniz. 


  

Etkinlik Mekanı:
 
Ankara Mekan Kıraatevi Kafe: 
Kızılay Mahallesi, No:88/, Atatürk Blv 76-1, 06420 Çankaya/Ankara

(Kızılay AVM'den Sıhhiye yönüne doğru giderken sol tarafta Garanti Bankasından hemen önce Defacto ve Gratis var Gratis'in üstü 1. Kat Mekan Kıraatevi yazıyor)


(ETKİNLİĞİMİZDEN KARELER)Katip Arzu Halim

SORUN CEVAPLAYALIM. BURADA HER SORUYA CEVAP VERİLİR....


.
.

On parmak klavyeyi kursa gitmeden öğrenebilir miyim?

Evet.

Herhangi bir kusra gitmeden kendi imkanlarınızla on parmak klavye öğrenebilirsiniz. Kursa gitmeden parmak yatkınlığınıza göre 2-3 ya da 4 ayda 120-130 kelimeyi bulabilirsiniz, ya da istisnai olarak 150-160 yazanlar olabilir. Azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz. Önemli olan kurduğunuz hayaller ve bu hayallerin gerçekleşmesi için sarfettiğiniz çabadır.

 

On parmak klavye kursuna gitmemin ne gibi faydaları olur?

Öncelikle gitmek istediğiniz kurs size faydası olacak mı, olmayacak mı? Araştırma yapmadan kesinlikle kursa gitmeyin. Kursun size verdiği süre içerisinde noktalama işaretleri ve rakamlar dahil klavyeye tam hakimiyet sağlatabilecek mi sağlatamayacak mı? Araştırma yapmadan kesinlikle karar vermeyin.

10 parmak klavye kursuna gitmenin faydaları;

-Düzenli olarak klavye çalışmanızı sağlar.

-Noktalama işaretleri ve rakamlarla klavyeye tam hakim olmanızı sağlar.

-Teknik ve taktiklerle düzenli olarak kelime sayınızda artış olur.

-Düzenli olarak yapılacak 3 dakikalık sınavlarla sınav atmosferini yaşamanız sağlanır.

-Zabıt Katipliği Sınavında heyecan büyük dezavantajdır. Heyecan dezavantajını avantaja dönüştürebilirsiniz.

.
.
.
.


10 parmak klavye kursuna gitmekle gitmemek arasındaki fark nedir?

Kursa gitmiyorsanız ve maksimum hızla yazmak istiyorsanız bu biraz zaman alabilir, teknik olarak çalışamadığınız için noktalama işaretleri ve rakamları öğrenmenizde sorun oluşabilir. Ekrana bakma ve silme tuşu büyük bir dezavantaj olabilir. Heyecanı kontrol edemez duruma gelebilirsiniz. Düzenli olarak artış sağlayamayabilirsiniz. Belli bir kelime sayısını bulduktan sonra yerinizde saymaya başlayabilirsiniz.

Teknik bir kurs sizi zirveye taşıyabilir. Daha düzenli bir çalışma programı, noklama işaretleri, rakamlar, klavyeye tam hakimiyet... Ekrana bakmadan, silme tuşunu kullanmadan, sadece ve sadece yazacağınız metne odaklanarak yazmanız daha kolay olabilir. Yapılacak sınavlar heyecanı öldürür. Belli bir kelime sayısında takılı kalmadan hep daha ileriye gitme şansınız artabilir. Eğer gittiğiniz teknik bir kurssa evde çalışırken harcadığınız zamanın üçte birini harcayarak aynı kelime sayısına ulaşma ihtimaliniz bir hayli yüksek olur. 

.
.
.

10 parmak klavye yazarken heyecanı nasıl kontrol etmeliyiz?

Zabıt Katipliği Sınavınına ciddi şekilde çalışıp da kaybedenlerin neredeyse tamamı heyecanına yenik düştüğü için kaybetmektedir. Bazı kişiler heyecanı öldürmek için psikolojik rahatlık sağlatan ilaçlar bile kullanmaktadır. Bütün dezavantajları bir kenara bırakmak için daha farklı bir yöntem bulduk. Derinlemesine heceleme sistemimizle heyecan,  yazacağınız kelime sayısını bile arttırıyor.

Sınav atmosferini onlarca yüzlerce kez yaşayın. Biz bu atmosferi yaşattırmaya çalışıyoruz. Öyle ki yaptığımız, yapacağımız sınavlarda yazacağınız kelime sayısıyla, gerçek sınavda yazacağınız kelime sayısı aynı olacak. Diyoruz....

.
.
.
.

10 parmak klavye kullanırken silme tuşunu kullanmalı mıyım, kullanmamalı mıyım ve ekrana bakmamın dezavantajı ne olur?

On parmak klavye ile hızlı yazmaya çalışırken karşılaşılan en büyük sorunlardan bir tanesi de noktalama işaretleri kullanırken veya harfleri büyütürken hızın aniden kesilmesidir. Noktalama işaretleri ve rakamları yazarken diğer harfleri nasıl seri bir şekilde yazıyorsak aynı şekilde olmalı. Bunun için hergün düzenli olarak noktalama ve rakam çalışması da yapmamız gerekmektedir. Rakamları klavye düzeninde harflerin üst tarafında bulunan tuşlara dokunarak yazmamız gerekmektedir. Harf büyütürken caps lock kullanırsak çok büyük bir hata yapmış oluruz. Harf büyütürken kesinlikle SHİFT tuşu kullanılmalıdır.

Silme tuşunu kullanmamak için, silme tuşunu sökmek yerine tekniklerle bir daha silme tuşuna dokunmayacak şekilde çalışmamız gerekmektedir. Hız kaybının en büyük nedenlerinden biri de silme tuşu kullanarak  yazmaktır.

Hızlı yazmaya çalışırken hem okuduğumuz yere hem de yazıdığımız yere bakarsak odaklanma probelemi yaşarız. Önemli olan sadece okuduğumuz yere bakmaktır. Bu işlem hızımıza hız katacaktır.

.
.
.
.

Zabıt Katipliği Sınavında lise, önlisans ve lisans puan ayrımı yapılır mı? Lisans mezunlarına öncelik verilir mi?

Zabıt Katipliği Sınavına lise, önlisans ve lisans mezunlarından başvuru alınırken puan türleri bakımından herkes eşit sayılır. KPSS P3 Puan türünden 70 almak yeterlidir. 70 alan herkes başvurusunu yapar, KPSS puanına göre yukarıdan aşağıya doğru sıralama yapılır ve sıralamaya girenler uygulama sınava çağrılır. Uygulama sınavı yapılır ve uygulama sınavından sonra yine yukarıdan aşağıya doğru en çok yazandan en az yazana doğru sıralama yapılır. Alınacak kişi sayısının 3 katı kadar kişi mülakata çağrılır. Yani sözün özü; 3 dakikada en az 90 kelime yazmak sizin için yeterli olamayabilir.

.
.
.
.
.

On Parmak Klavye ile maksimum hızda yazmaya çalışırken çok yanlışım çıkıyor ne yapmam gerekiyor? Ne yaptıysam olmadı. Çalış, çalış, çalış.... Yanlışlarımı düşüremiyorum. Lütfen yardım eder misiniz?

Derinlemesine heceleme sistemimizle hatalı yazmayı minimum seviyeye düşürdük. Noktalama işaretleri ve rakamları da öğreterek evvela kişinin kendisine olan özgüveni arttırmaya çalışıyoruz. Bu özgüvenle yazan kişi derinlemesine hecelemeyle de hem hızlı okumayı, hem de hızlı yazmayı başarıyor. Yüzeysel baktığımızda şunu söyleyebiliriz: Heceleme yavaşlatmaz mı? Bu soruyu sormakta haklı olabilirsiniz, ama yanılıyorsunuz. Çünkü derinlemesine hecelemeyle yavaş değil, tam aksine daha hızlı yazmaya başlayacaksınız ve yazdığınız hatalı kelime sayısı da büyük oranda azalmış olacak. 


Eğitim garantiniz nedir?

Eğitimimizin garantisi 3 dakikada en az 120 yazana kadar kursa devam etme imkanı sunmasıdır. (Parmak yatkınlığına göre değişebilmektedir.) Kursumuzun ilk 2 haftası ücretsizdir. On parmak klavye öğrenmeye karar verdiğinizde 2 hafta boyunca ücretsiz şekilde derslerimize katılabilirsiniz ve deneme süresinden sonra kayıt yaptırıp yaptırmamaya karar verebilirsiniz.

 

Yazarken ekrana bakmak zorunda kalacak mıyım?

Duyduklarını yazacaksan eğer ekrana bakmaktan başka alternatifin yok zaten.  Yazılı metni bilgisayara aktarırken daha hızlı ve daha verimli olabilmek için sadece yazdığın metne odaklanmalısın.

 

Eğitim sonunda hiç klavyeye bakmadan yazabilecek miyim?

Eğitime başlarken Q klavye üzerinden F klavye öğretiyoruz. Eğitim sonunda klavyeye bakarak yazman imkansız hale dönüşür. Klavyeye bakarak yazmak istersen 2 parmakla yazmak zorunda kalırsın. Görselliği ortadan kaldırıp tamamen zihinsel şekilde öğreniyoruz.

 

Klavyemi geliştirmek istiyorum, ama emekliyim. Bunun yaş sınırı var mı? Bu saatten sonra öğrenebilir miyim?

Her eğitimde olduğu gibi klavye eğitiminde de yaş sınır yoktur. Öğrenmenin yaşı olmaz, olamaz. Yaş ilerledikçe elbette parmak yatkınlığı da azalacaktır, ancak bu öğrenmenize engel teşkil etmeyecektir.

 

 

Ders esnasında ya da öncesinde elektrik veya internet kesilirse ne yapmalıyım?

İstediğiniz zaman Teknik Danışmanlık Masamızla iletişime geçebilir, mevcut durumunuza uygun teknik-taktik talebinde bulunabilirsiniz.

 

 

Gündüz çalışıyorum. Yoğun mesaim var ve dersleri kaçırırsam ne olur?

Kursumuzun sunduğu en büyük imkanlardan birisi de çalışan kişilerin alternatif saatlerde eğitime katılımını sağlamasıdır. Teknik Danışmanlık Masamızdan istediğiniz zaman ders için randevu alabilirsiniz.

 

Sınavda ve mülakatta çok heyecanlandığımı düşünüyorum. Ne yapmalıyım?

Derinlemesine heceleme sistemimiz heyecanı dezavantaj olmaktan çıkartıp avantaja dönüştürüyor. Yavaş yazmak yerine daha seri şekilde yazmaya başlayacaksınız. Derinlemesine heceleme hem kontrollü şekilde yazmanızı sağlayacak, hem de daha fazla kelime yazmanıza imkan verecek.

 

 

Parmaklarım çok ince. Sizce başarabilir miyim?

Bileklerin ve parmakların duruşunu ellerinizin fiziksel yapısına göre belirliyoruz. Eğitimimiz çözüm odaklıdır. Her teknik, her duruş herkeste aynı neticeyi vermez.

 

Q klavye mi F klavye mi?

F klavye tavşandır, diyoruz. Q klavye ise kaplumbağayı temsil ediyor. Siz hangisini tercih edersiniz?

 

 

Hiç F Klavye kullanmadım. Beni hızlı yazabilecek miyim? Beni ikna edin lütfen.

Siz Q klavyeyi de on parmak olarak kullanmadınız. Klavyeye bakarak birkaç parmakla yazmak zaman israfından başka bir şey değildir. Eğer zamandan tasarruf edip kendinize farklı alternatifler yaratmak istiyorsanız kesinlikle F klavye öğrenmelisiniz. Q klavye dil kurallarımıza aykırı bir klavyedir. Tek çözüm F KLAVYE.

 

 

Q Klavye ile epeyce hızlı yazıyorum ama f klavyeyi hiç kullanmadım. Eğitimin ardından Q Klavyeden daha hızlı yazabilecek miyim?

Vakit kaybına devam etmek istiyorsanız Q klavye kullanmaya devam edin. Q klavye ile yazarken yorulursunuz, F klavye ile yazarken dinlenerek çalışmış olursunuz. F klavyede düzenli parmak hareketleri vardır, Q klavyede düzensiz parmak hareketleri vardır. Eğitim sonunda Q klavyenin esamesi bile okunmayacaktır. F klavye sizi Q klavyeye göre zirveye taşıyacaktır.

 

Arkadaşlarım da eğitim almak istiyor. Grup indiriminiz var mı?

Evet. Konuyla ilgili Teknik Danışmanlık Masamızla iletişime geçebilirsiniz
Ankara İkiteknik Bilişim On Parmak Klavye Eğitim Merkezi 
0 312 231 31 35 --0 312 232 26 13--0 507 587 35 31 
Whatsatpp No: 0553 357 61 83
izmir 2. Cad. 43/16 Kızılay/ANKARA
 
      

Merhaba! 
Türkiye'nin en alternatif
kursu ile hizmetinizdeyiz.

Zaman En Kıymetli Hazinedir, parayla satın alamazsın.
3 Dakikada 120 kelime 
yazma garantisi veriyoruz.
Bize ulaşmak için
0507 587 35 31
BURADAYIZ...
0 312 231 31 35
Tek Hedefimiz
Sizin Başarınızdır.
İkiteknik Bilişim On Parmak Klavye Eğitim Merkezi