• Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://facebook.com/fklavyeninsirri
  • https://twitter.com/ikiteknik

Tel NO:
     0507 587 35 31

0554 110 31 69
Sadece Whatsapp

M
erhaba! 
Türkiye'nin en alternatif
kursu olarak On Parmak ve Microssoft Office eğitimleri ile hizmetinizdeyiz.
Zaman En Kıymetli Hazinedir, parayla satın alamazsın.
3 Dakikada 120 kelime 
yazma garantisi veriyoruz.
Bize ulaşmak için
0507 587 35 31
BURADAYIZ...
0 312 231 31 35
Tek Hedefimiz
Sizin Başarınızdır.
 
 
                           On Parmak Klavye Kursu On Parmak Klavye Kursu On Parmak Klavye Kursu On Parmak Klavye Kursu On Parmak Klavye Kursu On Parmak Klavye Kursu             On Parmak Klavye Kursu On Parmak Klavye Kursu On Parmak Klavye KursuOn Parmak Klavye Kursu On Parmak Klavye Kursu On Parmak Klavye Kursu On Parmak Klavye KursuTwitter Arama İpuçları

Twitter kitlelere yön veren ve muazzam bilgi akışının sağlandığı bir platformdur. Bu platform bazen kötü amaçlı kullanılsa da haber akışının sağlanması ve habere en hızlı şekilde ulaşılması bakımından önemli bir sosyal mecradır diyebiliriz. Aynı zamanda incelenmesi gereken sosyolojik bir deney alanıdır.
İşte hayatımızda bu kadar yer edinen bu platformda size kolaylık sağlatabilecek bazı özellikler.


Bir Tweette Geçen İki Ayrı Sözcüğü Arama

Ulaşmak istediğiniz tweetler mesela “15 Temmuz” ve “Ankara” sözcükleri olsun. Bir deprem oldu ve siz kim ne yazmış diye bakacaksınız. Bu iki sözcüğün geçtiği tweetleri listelemek için Twitter arama çubuğuna şunları yazmalısınız: “15 Temmuz” “Ankara” 

Bir Cümleyi Twitter’da Arama

Bir cümle ya da söz aramak istiyorsunuz. Mesela, hava bugün sıcak. Siz bunu olduğu gibi yazıp aradığınızda tweet içerisinde bugün sıcak hava, hava sıcak bugün gibi cümleleri de bulursunuz. Yani sıralama değişir. Bu yüzden aramak istediğiniz sözcüğü iki tırnak içinde yazmalısınız. Yani şöyle : “darbe girişimi” 

Bir Kullanıcıya Ait Tweetleri Görüntüleme

Bir kullanıcının yazdığı her şeyi görüntülemek için profiline gidebilirsiniz. Ancak bu işlemi yukarıdaki diğer filtrelerle kullanacak olursanız ne yapacaksınız? Mesela ilyaalaca kullanıcı adına sahip kişinin yazdığı klavye cümlesini bulmak isterseniz profilinden ulaşmak zor. Bu durumda şöyle yazmalısınız arama kutucuğuna: “from:ilyaalaca klavye”

Bir Kullanıcıya Gönderilen Tweetleri Bulma

Bir kişiye tweet atılmış. Etkileşim dediğimiz kişinin kullanıcı adının başına @ işareti koyularak yazılan tweetler. Biz bunların tamamını görmek istiyoruz. Bunun için yapılması gereken arama çubuğuna o kişinin kullanıcı adının başına to: koyup aramak. Ancak bunların içinde hesabı gizli olanların yazdıkları yer almaz.

Belirli Bir Tarihten Önceki Tweetleri Bulma

Bu filtre ile bir tarih sınırı koyup o tarihten önceki tweetleri listeleyebilirsiniz. Mesela 15 Temmuz 2016 tarihinden önce yazılan darbe ile ilgili tweetleri bulmak istersek darbe until:2016-07-15 yazmalıyız. Önce until: sonra yıl sonra ay sonra gün.

Belirli Bir Tarihten Sonraki Tweetleri Bulma

Bunun yukarıdaki ile farkı sadece until yerine since yazmak olacaktır. Yani sonbahar ile ilgili 15 temmuz 2016 dan sonraki tweetleri bulmak için arama kutucuğunun içeriği aşağıdaki gibi olacaktır.


Bir Konu Hakkında Görsel İçeren Tweetleri Bulma

Mesela diyelim ki Ankara ile ilgili görsel içeren tweetleri listelemek isterseniz Ankara filter:images yazmalısınız.Bir Konu Hakkında Video İçeren Tweetleri Bulma

Bunun da görsel aramalaradan farkı images yerine videos yazmaktır. Yani Ankara ile ilgili video içeren tweetleri bulurken arama kutucuğuna şöyle yazıyoruz Ankara filter:videosBir Konu Hakkında Bağlantı İçeren Tweetleri Bulma

Bağlantı içeren tweetleri bulurken ise filter:links şekline arayacağımız cümle ya da ifadenin sonuna ekliyoruz.


ikiteknik.com filter:linksBelirli Bir konumdan Atılan Tweetleri Bulma

Twitter’da, örneğin Ankara ve çevresinden atılan tweetleri listeleyebilirsiniz. Aynı zamanda adana ve çevresinden atılan tweetler içinde “darbe” sözcüğü olanları da listeleyebilirsiniz. Arama çubuğuna sadece near:adana yazarsanız tüm tweetleri, near:ankara darbe yazarsanız da içinde darbe ifadesi yer alan ve Ankara yakınlarından atılan tweetleri bulursunuz.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      251 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın